Terminal Kontenerowy Ełk

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą usług obsługi ładunków kontenerowych, świadczonych przez nasz Terminal Kontenerowy w Ełku. Dzięki dogodnej lokalizacji w województwie warmińsko-mazurskim, w północno-wschodniej Polsce jesteśmy w stanie sprawnie obsługiwać ładunki w serwisie intermodalnym, zarówno w relacjach importowych, jak i eksportowych zarówno na terenie Polski, jak i w krajach przygranicznych – Rosji, Białorusi, Ukrainy czy Litwy.

 

Składowanie kontenerów

Dzięki rozbudowanej infrastrukturze oraz wykwalifikowanym pracownikom, nasza firma może zapewnić usługę bezpiecznego składowania kontenerów – zarówno pustych, jak i z towarem. Będą one strzeżone całodobowo, a także zadbamy o to, by każdy z ładunków trafił w odpowiednie miejsce składowania, a później do właściciela w nienaruszonym stanie. Jesteśmy bardzo elastyczni i zawsze dopasowujemy się do potrzeb Klientów. Wszystkie warunki dotyczące usługi składowania kontenerów uzgadniamy indywidualnie. W ramach obsługi ładunków kontenerowych oferujemy także ważenie kontenerów. Określenie ciężaru kontenera jest wymagane na podstawie międzynarodowej konwencji SOLAS. Jest też warunkiem bezpieczeństwa transportu drogą morską, gdyż zapobiega przeładowaniu statku czy uszkodzeniu transportowanych nim towarów.

Dzięki naszym kompleksowym usługom sprowadzanie i wysyłanie towarów w kontenerach jest proste i dostępne nie tylko dla dużych firm, ale również tych potrzebujących sprowadzić tylko jeden kontener towaru. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty składowania, ważenia oraz transportu kontenerów morskich. Prowadzimy również sprzedaż i wynajem kontenerów o różnych parametrach.

 

Transport kontenerów morskich

Ważny obszar działalności NTQ Intermodal stanowi transport kontenerów morskich, jednak na tym nie kończy się specjalizacja naszej firmy. Bogate wyposażenie naszego terminala kontenerowego pozwala na obsługę ładunków masowych we wszystkich typach wagonów kolejowych. Dodatkowym atutem jest doświadczony zespół, który służy fachową pomocą w trakcie transportu oraz serwis techniczny. Zapewniamy również pełne wsparcie przy obsłudze ładunków kontenerowych podczas procesu logistycznego oraz odwiezienie kontenerów do miejsca wskazanego przez klienta.

Poniżej przedstawiamy Państwu wykaz wszystkich usług, których podejmujemy się w ramach serwisu intermodalnego.

Usługi realizowane przez NTQ Intermodal na Terminalu Kontenerowym w Ełku:

  • regularny serwis intermodalny pomiędzy portami morskimi
  • bezpośredni odwóz kontenerów do wskazanego magazynu klienta
  • szerokie wsparcie przy obsłudze ładunków w procesie logistycznym
  • pomoc doświadczonego zespołu w trakcie transportu intermodalnego
  • serwis techniczny
  • ważenie na Terminalu Kontenerowym Ełk pod względem VGM/SOLAS
  • mycie kontenerów na Terminalu Kontenerowym
  • powierzchnie składowe ( magazyn z miejscami paletowymi )
  • agencja celna

Jeśli zainteresowała Państwa oferta, to gorąco zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Zapewniamy pełen profesjonalizm w zakresie świadczonych usług oraz wsparcie na każdym etapie współpracy.

Infrastruktura Techniczna Terminala Kontenerowego w Ełku

Długość toru kolejowego:2 x 300 mb
Sprzęt przeładunkowy:2 x Reachstacker / nośnośc 45 t
Powierzchnia składowa:9 000 m2 - 1000 TEU
Łączna powierzchnia Terminala:11 000 m2